Skip to main content

Janča Kafková

H.E.A.T. trenér


Pocházím z naprosto nesportovní rodiny. Přesto jsem měla odjakživa pohyb ráda. Hrávala jsem košíkovou, protože jsem byla velká. Brzy jsem ji ale vyměnila za aerobik a jízdu na kolech (venku i vevnitř) - vše ale v rekreační či komerční formě. Zajímá mě princip pohybu, jeho zákonitosti, baví mě učit ostatní, vysvětlovat, ukazovat...Pomalé druhy cvičení ve stylu Body and Mind pokládám za ty nejdůležitější. V lekcích se snažím o to, aby ostatní pochopili, proč to dělají a aby měli z pohybu radost. Pomalé cvičení není jen vážné a nudné., jak si spousta lidí myslí. Často se smějeme, posilujeme sebeuvědomění se, učíme se dýchat, … Člověk odchází z lekce fyzicky i mentálně v pohodě.

Ke cvičení na balónech jsem se dostala v době, kdy aerobní aktivity začaly střída ty pomalejší. Končila jsem zrovna střední školu (2004) Líbilo se mi cvičení s míčem, velkým i malým a dalšími balančními pomůckami, s vlastním tělem, bez zátěže. A hlavně - do cvičení začala chodit konečně moje maminka! :-)

Vzdělávání v tomto oboru nikdy nekončí. Za stěžejní považuji certifikát instruktora aerobiku od Českého svazu aerobiku, díky kterému jsem si mohla jít pro živnostenské oprávnění. Před dvěma lety jsem absolvovala podobné rekvalifikační školení v Brně, akorát zaměření již bylo na aktivity Body and Mind, tedy pomalé formy cvičení pro dospělé i děti. Na různá doplňující semináře jezdím moc ráda a těším se na dobu, až i ve Zlíně budou tyto možnosti.

V současné době jsem instruktorkou cvičení na balónech, vedu lekce powerjógy a jógy pro děti, jednou týdně jsem trenérem indoor cyclingu. Jednu "normální práci" mám dopoledne a druhou směnu po večerech v různých tělocvičnách ve Zlíně.

  • Životní motto:

    „Pohyb je život. Chtěl bych neznamená nic, chci dokáže divy.“

Získala jsem tyto certifikáty: